Angels Kingdom
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Role Play Game
 
HomeLatest imagesSearchRegisterLog in

 

 New rooom

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 12:26 pm

Tocmai ce se instala in noua sa camera. Se gandi sa mearga sa cerceteze in amanuntit, aproape toate colturile, dupa cum ii placea lui.. sa stie, sa cunoasca sau sa afle totul.
- " Huh grea instalare va fi!" ofta in sinea sa, caci nu-i prea prii spatiul din jurul sau.
- " Eh ma adaptez pana la urma!" isi zise, asezandu-se jos turceste si incepand sa-si invarta degetul pe covor.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 4:30 pm

Se plimba pe hol neavând vreo direcţie anume , fiind doar curios peste ce ar mai putea da , se opri apoi în dreptul unei uşi , se pare că iar se ocupase o nouă cameră , numărul celor ce erau aduşi aici creştea zilnic. Se uită la uşă preţ de câteva momente , însă până la urmă se apropie , iar degetele sale făcură contact cu suprafaţa masivă , dând naştere unor sunete slabe în intensitate.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 4:43 pm

Cand auzi ciocanitul, isi indrepta privirea spre usa si se ridica din loc.
- " Eh!" ii veni acestuia sa ezite pana la drumul spre usa, caci daca cineva nu-i convenea aspectul negru sau alte ciudatenii, sigur aici murea.
In cele din urma, se gandi sa riste, asa ca apasa pe clanta usii si deschise materialul.
- Hey! spuse el usor, dandu-se mai la o parte din usa.
- Daca te risti sa intrii, sa stii ca nu te opreste nimeni!
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 5:16 pm

Privi atent uşa până aceasta se deschise , în faţa sa apărând un tip cu părul movaliu şi nu cu mult mai înalt decât el.Zâmbi scurt când auzi replica lui , apoi îi răspunse:
-Salut!ridicând mâna dreaptă.Mă risc , cum să nu o fac?E mai interesant când rişti. Îşi direcţiona apoi paşii în camera tânărului şi analiză lucrurile din jurul său , încercând să deducă câte ceva despre el.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 5:24 pm

Inchise usa in urma baiatului si zambi incet cand isi aminti replica spusa.
- Hmm Dark, incantat! spuse tanarul facand o usoara reverenta in fatza si totodata asteptand si numele primului venit in camera sa.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 5:35 pm

-Ah încântat şi eu , Dark!replică întorcăndu-se cu faţa spre el.Etto eu mă numesc Christopher , da ştiu că ţi se limbă plimba în gură , deci mi se spune mai simplu Chris. Nu prea erau genul lui reverenţele , aşa că întinse mâna pentru o strângere.
-Şi eşti nou pe aici neh?Nu te-am mai văzut până acum , dădu uşor din umeri.Uhm şi ce poziţie ai în acest joc?că să-i spun aşa , întrebă curios dar nu numai de poziţia sa ci şi de puterile pe care le posedă.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 7:59 pm

Ii prinse usor mana iar dupa ce dadu norocul, si-o retrase la loc.
- " Chris!" isi nota baiatul in minte, ca sa se asigure ca nu uita lucrul acesta.
- Da sunt nou....! Sunt garda de corp! spuse el pe-un ton intr-un fel mandru, in altul autoritor si intr-un inca unul mai stalcit.
- " Hmm nici eu nu ma recunosc... sa ma repet ?!" isi zise in sinea, dar renunta imediat la idee.
- Deci Chris, dupa hainele tale, cred ca sunt garda ta de corp! Ma insel ? intreba acesta usor nesigur.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 9:49 pm

-Hm bingo!M-ai ghicit! Yup eşti garda mea de corp. Eh de parcă era prea greu , yeah ar trebui să mai scap şi eu de hainele astea din când în când că mă dau de gol prea rapid. Păi din pură curiozitate , câţi ani ai?Şi uhm cam cum te împaci cu ideea de a fi pe acest tărâm? Ah şi da mă poţi întreba chestii despre locul ăsta , am fost adus aici primul şi mi s-au dat ceva mai multe informaţii , deşi nu suficiente.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSat Feb 20, 2010 10:16 pm

- Da, te cam dau de gol hainelor. O idee buna ar fi deghizarea! zise el in timp ce-si sprijini capul intr-i mana.
- Din pura realitate, fac umbra pe aici cam de vreo 19 ani! Ma impac...!
Se bloca in momentul acela, nu se gandi vreodata la chestia aceasta, asa ca se opri cateva clipe, meditand.
- Ma impac bine! isi ajunse la concluzie. Mie intotdeauna mi-a placut noutatea, pericolul si alte lucruri de genul acesta deci ma adaptez bine la un loc. " Chiar daca imi cam trebuie timp!"
- Da, am o nelamurire.... Ce-ati dori sa serviti maiestate ?
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 12:05 am

-Uhm yeah , sincer şi mie îmi cam place , în ciuda celor care suntem obligaţi să facem , e mai interesant aşa , decât să continui viaţa aia cu stat degeaba , plictisitoare. Păi...se gândi câteva clipe , însă apoi renunţă la idee , până la urmă reveni la ea şi replică:
-Păi ceva alcool dacă ai , ar fi bun , nu m-am mai îmbătat de ceva vreme.Şi pot să iau un loc pe canapea ? îmi cam face cu ochiul.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 12:19 am

- Dap, asa-i om care e in acord " si nu in dezacord" cu mine! zambi acesta incet.
- Da, poti sa iei loc pe materilalul personificat ! dadu el usor si din cap, creend o aprobare.
- " O fi existat si din ala !" ii veni acestuia sa minta cu alcoolul, dar se abtinu.
- Sigur ca exista! De toate si din toate generatiile !
Se apleca usor in semn de scuzat si se retrase din camera, mergand sa aduca bauturi.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 12:41 am

-Thanks , zise în timp ce se făcu comod pe suprafaţa moale a canapelei. Yup un om căruia nu-i place să se plictisească. Uhm perfect , cu cât mai mult cu atât mai bine! zâmbi , deoarece primise un răspuns pozitiv sau mai bine zis mai mult decât pozitiv. Aşteptă în linişte întoarcerea lui Dark , însă nu rată ocazia de a se mai holba prin jur la lucrurile lui.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 12:48 am

Veni in scurt timp inapoi de unde aseza diverse sticle si doua pahare. I s-a spus ca tanarul vroia sa se imbate, iar el nu avea nimic impotriva lucrului acesta.
- " Numai sa nu darame ceva !" realiza in mintea sa, dar nici asta nu-i provoca prea mare deranjul.
- Din ce doresti sa-ti torn mai intai ?
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 12:57 am

Când simţi că se apropie , termină cu analizatul , mutându-şi ochii pe el.
-Pff păi eu ştiu , îmi plac destule băuturi , pune ceea ce doreşti tu în momentul ăsta , dădu uşor din umeri , ridicându-şi puţin capul , dorind să vadă mai bine ce adusese tânărul. Dar tu te îmbeţi de obicei?
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 1:04 am

- Sigur! In toate zilele ce se termina in 'i' si in weekend-uri! spuse acesta in joaca, in timp ce lua o sticla de vin rosu si turna in pahare, luand si acesta unul, iar celalt asezandu-l in fatza baiatului.
- Arat eu a om cuminte care nu se imbata ? zise pe acelas ton ca mai nainte, dar de data aceasta fiind putin mai serios.
- Nu am data sau situatie anume cand s-o fac! spuse acesta in cele din urma pe tonul de serios.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 1:16 am

-Drăguţ , în fiecare zi , e perfect!Nope , chiar nu arăţi a om cuminte şi totuşi nu mai incerca să fii atât de serios că nu-ţi stă bine.Eh nu trebuie neapărat o situaţie anume , poţi să bei şi cu animalele de companie cum fac eu , să vezi cum face papagalu când e beat , zise el râzând la amintire. Când se opri , întinse mâna şi luă paharul cu vin roşu , îl apropie de buze , apoi îşi introduse limba în lichid , gustându-l.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeSun Feb 21, 2010 1:21 am

- " Dap, bine zis ca nu ma prinde!" se comforma baiatul cu ideea.
- Statul prea mult langa animale te face sa te comporti ca unul ? incerca acesta sa faca sa sune pe cat posibilul a intrebare.
I se paru ciudat cum gusta celalalt vinul, nevrand sa arate lucrul acesta prea tare.
- Animalul meu de companie oricum nu sta prea mult pe-acasa! Vagabond si hoinar! Nu stiu cu-i seamana ! " Normal ca stapanului!" se amuza acesta usor.
Se aseza jos si incepu sa bea si el o gura din vin.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 10:18 pm

-Uhm nope nu e aia..zise el râzând dându-şi seama din ce cauză i se adresase întrebarea. E doar un tic de-al meu eh , am multe ticuri când sunt plictisit inventez prea multe deh. Îşi scoase limba din lichid , apoi îl dădu capac. Luă sticla şi umplu din nou paharul.
-Yup probabil că eşti mândru de el neh?îţi seamănă , ar trebui să fii nu?
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 10:59 pm

- Aha... ! spuse el usor cand isi dadu seama de logica explicatiei celuilalt.
- " Lucruri de plictisit avem cu totii!" isi zise in sinea sa si era de acord cu ideea.
Isi dadu paharul peste cap, terminandu-l, intr-un final si pe al lui.
- Sunt mandru de el intr-adevar, mai putin atuncea cand trebuie sa-l caut. Eu vin singur acasa, el inca nu s-a invatat sa faca lucrul acesta. Dezamagitor, intr-adevar! se scapa c-un usor oftat.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 11:08 pm

Se uită puţin la paharul plin , gândindu-se câteva clipe , însă până la urmă îl dădu pe gât şi pe ăsta , îl umplu pe al băiatului şi pe al său din nou apoi constată:
-Hm ar trebui să luăm ceva mai tare....Pff şi nasoală faza cu cautatul , ar trebui să-i faci înstrucţie sau măcar să-i dai un GPS , dădu uşor din umeri , gândindu-se cum arată animalul lui Dark , deh îi plăceau chestiile astea.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 11:18 pm

- Da, schimbam bautura dupa ce se goleste si acesta! constata baiatul ca vinul nu era atat de bun, pentru cineva ce dori sa se imbete.
- Instructie ? Nu cred ca se lasa dresat, dar gps cred ca am sa-i pun, asa aflu si eu unde ii si cand are de cand sa provina inapoi! sopti el mai mult in gluma, nefiind sigur daca With ramane la GPS fara opuneri.
- " Nep nu cred ca sta!" ajunse acesta la concluzie, incepand din nou sa bea paharul de vin.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 11:49 pm

Auzi replica băiatului , aşa că bău rapid şi paharul ăsta , apoi luă direct sticla şi o goli"Aşa voi avea nevoie la baie , nu mă voi îmbăta"gândi el lăsând sticlă pe masă.
-Uhm deci acum primesc altceva? întrebă el , apoi se mai gândi câteva clipe şi adăugă:Şi totuşi cum arată animăluţul tău?Da ştiu , am ceva cu animalele , dar sincer , îmi plac . Uhm şi dacă nu stă , încearcă şi tu ceva trucuri poate se lasă păcălit.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeTue Feb 23, 2010 6:38 pm

Auzi intrebarea isi ridica usor capul. Incepuse sa creada ca deja vorbise prea mult despre animalul sau.
Intre timp, lua de pe masa sticla de whisky si o turna in paharul baiatului. Aseza sticla la loc si spuse:
- Hmm sa vedem...! E cam atat de mare..! spuse el in timp ce ridica mana de pe pamnant in sus, creand o distanta de 30 cm. Cu blana alba si ochi rosii!
Se batu incet cu paharul in cap, ca sa-si dea seama daca nu cumva uitase ceva.
- Ah da.. si e cel mai ciudat iepure dintre toti cei intalniti...! Cam istet de felul lui, nu cred ca se lasa si la trucuri.
Se mai gandi o clipa, in timp ce-si bau paharul, iar in final spuse:
- Hmm cateodata e si galacios... " Mai ales atuncea cand se cearta cu pasarea !" se amuza baiatul usor.
Back to top Go down
Chris
Admin
Chris


Posts : 74
Join date : 2010-02-06

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeTue Feb 23, 2010 11:56 pm

-Uhm thanks!Aşa mai merge , zise el când i se turnă whisky în pahar , îl bău jumătate , ascultând descrierea băiatului.Hm drăguţ , îmi plac iepuraşii , mereu mă bat cu ei pe morcovi , deh nu vor să-mi dea şi mie sau eu nu vreau să le dau lor , ceva de genu oricum. Ah chiar şi dacă îi arăţi o iepuroaică sexy , nu cedează?întrebă el privind paharul atent verificând ceva , apoi îl dădu şi p-asta capac , începând să se cam încălzească.
Back to top Go down
https://angels-kingdom.rpg-board.net
Dark

Dark


Posts : 38
Join date : 2010-02-20

New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitimeWed Feb 24, 2010 6:50 pm

- Te bati cu ei pentru morcovi ? intreba el uimit ca dansu nu-i cadea la indemana sa auda in vreun fel cuvantul sanatos.
Observa faptul ca se incalzi, apuca sticla cam greu.
- " Ah nu cred ca fac bine!" se gandi in sinea sa, in timp ce umplu inapoi paharele, band o gura din a lui, iar la final, zise:
- Hmm iepuroaica sexy ? " Poate daca are coada mai lunga ca el!" isi zise in sinea lui, dar nevrand sa dea idei de suspiciuni, adauga:
- Hmm cred ca da... inca nu am incercat... ! Am sa incerc si metoda aceasta.
Cand isi termina vorbele, dadu iar paharul pe gat.
Back to top Go down
Sponsored content





New rooom Empty
PostSubject: Re: New rooom   New rooom I_icon_minitime

Back to top Go down
 
New rooom
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Angels Kingdom :: Black Angels Kingdom :: The castle :: Bedrooms-
Jump to: